خورشید اردهال میزبان رییس موسسه بین المللی اکو شد

رییس موسسه فرهنگی اکو در مشهد اردهال کاشان

به‌دعوت ضیائی اردهالی:

اولین سفر رییس جدیدالمنصوب موسسه اکو به کاشان صورت گرفت

به‌گزارش روابط عمومی گروه هتل‌های پارسیا اردهال، پروفسور سرور بختی، رییس تاجیکستانی موسسه فرهنگی اکو به دعوت دکتر سید علی ضیائی اردهالی به قم و کاشان سفر کرد.

این مسئول جدیدالمنصوب بعداز حضور در هتل بزرگ پارسیا به عنوان محل دائمی دبیرخانه کارگروه توسعه گردشگری سه استان، به کاشان سفر کرد و ضمن بازدید از خانه‌های تاریخی و تپه‌های سیلک، عازم منطقه نمونه گردشگری مشهد اردهال شد.

ضیائی اردهالی، سفر رییس موسسه اکو به کاشان را موجب تقویت همکاری‌های این موسسه فرهنگی با منطقه فرهنگی کاشان دانست.

قائم مقام ریاست هیئت امناء دانشگاه مهد علم از توافق برگزاری هفته فرهنگی کاشان در پایتخت ایران طی سال آینده خبر داد و گفت: در نشست با رییس موسسه اکو مقرر شد سفرای کشورهای عضو اکو به منطقه فرهنگی کاشان سفر کنند.

عضو هیئت مدیره موسسه احیاء فرهنگ کاشان با اعلام برگزاری نمایشگاه صنایع دستی کشورهای عضو اکو در کاشان، افزود: توسعه روابط علمی، فرهنگی و آموزشی اکو با محوریت گردشگری کاشان از دستاوردهای این سفر دو روزه خواهد بود.

ضیایی اردهالی نظر پروفسور سرور بختی برای توسعه فعالیت‌های گردشگری بین ۱۰ کشور عضو اکو را مثبت دانست و گفت: رییس موسسه اکو توسعه گردشگری را راهی برای تبادل مفاهیم فرهنگی می‌داند و در این راستا مصمم به انجام فعالیت‌ است.

وی با اشاره به دیدگاه مثبت رییس تاجیکستانی اکو نسبت به کاشان و ظرفیت‌های تاریخی و گردشگری این منطقه، افزد: پیشنهاد ایجاد "خانه‌های دوستی" در خانه‌های تاریخی کاشان با هدف توسعه روابط فرهنگی و گردشگری از دیگر پیشنهادات رییس اکو بود.

در پایان این سفر، ریس موسسه اکو در قالب یک هیئت ۱۲ نفره به آستان مقدس حضرت سلطانعلی(ع) مشرف شدند و ضمن تاکید به ظرفیت عظیم این مکان معنوی برای توسعه توریسم مذهبی، از مجتمع گردشگری خورشید اردهال نیز بازدید کردند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی بروزرسانی

مطالب مرتبط

رزرواسیون مجتمع خورشید اردهال

تور مجازی مجتمع خورشید اردهال