درآمد گروه هتلهای پارسیا اردهال صرف تأمین داروی نیازمندان و هزینه محصلین می شود

گفت و گوی دکتر ضیادی اردهالی با مجله توربسم پرس

ضیائی اردهالی:

درآمد گروه هتلهای پارسیا اردهال صرف تأمین داروی نیازمندان و هزینه محصلین می شود


به گزارش روابط عمومی مجتمع گردشگری خورشید اردهال و به نقل از مجله توریسم پرس، دکتر ضیائی در ابتدا ضمن اشاره به اهم فعالیت‌های هلدینگ، گفت: هلدینگ پارسیا جزء چند هلدینگ منحصر به فرد کشور محسوب شده که در حوضه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و گردشگری فعال است.

وی با تاکید بر پیچیدگی و مشقات فعالیت‌های این هلدینگ، افزود: برنامه ریزی در زمینه تجارت از جمله واردات و صادرات و امور اقتصادی، شامل دفاتر داخلی، استانی و خارج از کشور و همزمان فعالیت در زمینه‌های اجتماعی و فرهنگی این پروژه که شامل آموزش در سطوح دانشگاهی می باشد، نشان از وسعت حوزه فعالیت‌ها می‌باشد.

ضیائی اردهالی گفت: دانشگاه غیر انتفاعی این هلدینگ با بیش از ۱۰۰۰ دانشجو و فارغ التحصیل در ۸ رشته مشغول فعالیت است و در زمینه اجتماعی نیز بنیاد خیریه، انجمن دوستی ایران و مالزی، شورای مشترک ایران و سوئیس، بنیاد معلولین جسمی ذهنی نابینایان حمایت مادی و معنوی شده است.

بنیانگذار هلدینگ پارسیا اردهال تاکید کرد: در کنار فعالیت‌های اقتصادی حتما باید موضوعات اجتماعی از جمله آموزش، فرهنگ، کارآفرینی و اشتغال نیز مد نظر باشد.

وی با اشاره به اینکه درآمد هتل‌های تحت پوشش هلدینگ ۱۰۰٪ برای تامین دارو و درمان و کمک هزینه محصلین استفاده می شود، گفت: این اتفاق در کشور منحصر به فرد است.

این کارآفرین برتر بیان کرد: مراکز آموزش این هلدینگ منجر به اشتغال معلولین جسمی هم می‌شود و در حال حاضر ده‌ها معلول جسمی در این مراکز مشغول به فعالیت در حوزه صنایع دستی می‌باشند.

ضیائی اردهالی که عضو هیات امناء بنیاد حامیان دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای و دانشگاه صنعتی شریف است، از موفقیت هلدینگ پارسیا اردهال در حوزه گردشگری خبر داد و افزود: ده‌ها میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در این خصوص انجام شده که از جمله می‌توان به هتل بین المللی پارسیا در قم و مجتمع گردشگری خورشید اردهال در منطقه نمونه گردشگری مشهد اردهال اشاره کرد که ۵۰ هزار متر مربع وسعت و دارای امکاناتی نظیر سالن اجتماعات، بازارچه، رستوران، سینما، شهربازی، هتل و ... می‌باشد.

وی با اشاره به میزبانی گروه هتل‌های پارسیا اردهال از گردشگران کشورهای مختلف دنیا، افزود: سال گذشته در یکی از مجموعه‌ها به حدود ۱۷ هزار هندی خدمات اقامتی ارائه شد که اثرات فرهنگی مناسبی را در این زمینه شاهد بودیم.

وی با تاکید بر دوری از شعار در حوزه گردشگری، افزود: فراهم کردن زمینه فعالیت برای بخش خصوصی در زمینه هتلداری باید در عمل اجرا شود تا شاهد ارز آوری و برکات فعالیت این فعالان حوزه گردشگری در کشور باشیم.

ضیائی اردهالی ورود توریست به کشور را حائز اهمیت دانست و گفت: با ورود هر توریست به کشور بین ۵ تا ۱۲ شغل جدید ایجاد شده و این اشتغال‌زایی در طبقات مختلف جامعه حتی در دور دست‌ترین نقاط یک روستا نمایان می‌شود.

ضیائی اردهالی در ادامه گفت‌وگو، صدور دانش فنی و عملی به سایر کشورها را از مهمترین اهداف هلدینگ عنوان کرد و گفت: چون جوانان ما باهوش‌ترین و با استعدادترین جوانان دنیا هستند، باید فکر را به دنیا بفروشیم.

وی با اشاره به آمادگی کشور عمان و عراق برای همکاری با ایران در زمینه‌های فنی و مهندسی، گفت: این کشورها می‌توانند پایگاه خوبی برای ایران جهت صادرات به سایر کشورها نیز باشند.

بنیانگذار هلدینگ پارسیا اردهال با اشاره به اعلام آمادگی کشور عمان جهت همکاری و سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و تولید آبزیان و خاویار، گفت: ایران در حال حاضر صادرکننده کاکتوس و ساکولنت(نوعی کاکتوس) به کشورهای مختلف از جمله روسیه و اروپا با قیمت مناسب و رقابتی نسبت به رقبا می‌باشد.

وی گفت: با بررسی کشور عمان و مناسب بودن این پتانسیل موفق شدیم برای ۷ گلخانه بزرگ سرمایه گذاری کرده و در چند ماهه گذشته ۱۰۰ هزار گونه گیاه به عمان صادر تا از آنجا به کشورهای اروپایی و آفریقا صادر نماییم.

ضیائی اردهالی ادامه داد: در راستای این سرمایه گذاری، وزیر عمان طی جلسه‌ای خواستار سرمایه گذاری بین دو کشور در بخش کشاورزی شد و آمادگی خود را جهت در اختیارگذاشتن آزمایشگاه، زمین، آب، تسهیلات ارزان قیمت و امکانات دیگر اعلام نمود.

وی افزود: در حال حاضر کشور ایران دارای متخصصین بسیار خوبی در زمینه آبزیان، خصوصا خاویار و میگو می‌باشد که با توجه به شرایط تحریم، می‌توانیم ورود موفقی در حوزه صادرات خاویار با بسته بندی مناسب به سایر کشورها داشته باشیم.

ضیائی اردهالی گفت: در تلاش هستیم تا در بخش تولید در کشور عمان با صدور دانش فنی در عرصه های مختلف همکاری نماییم و در حال حاضر از کشور عمان به کشورهای همجوار از جمله قطر، امارات، آفریقا و ... صادرات داشته و در بخش پزشکی و دارویی نیز با کشور عمان همکاری نزدیک و خوبی می‌توان داشت.

بنیانگذار هلدینگ پارسیا اردهال با اشاره به اشغال اکثر اتاق‌های هتل‌های این هلدینگ، گفت: در ارتباطات با مدیران آژانس‌ها و سایر هتل‌ها به نتایج خوبی دست پیدا کرده‌ایم، بشکلی که گردشگران با وسایل نقلیه شخصی‌شان از کشورهای غربی از جمله امارات، کویت، عراق و اربیل عراق به هتل می‌آیند و یا در قالب تور میزبان آنها هستیم.

وی، ارائه بهترین خدمات به گردشگران و میهمانان را یکی از مهمترین اهداف مجموعه هتل‌های پارسیا اردهال دانست و گفت: ایجاد مسیر گردشگری برای گردشگران، تور آفرود، کویر نوردی، تورهای زیارتی و غارنوردی توسط متخصصین هلدینگ از دیگر خدمات این هلدینگ می باشد.

ضیائی اردهالی در پایان با یادآوری ظرفیت‌های عظیم کشور ایران در صنعت گردشگری، تاکید کرد: به کلیه صاحبان و مدیران صنایع مختلف آینده‌ای روشن را نوید می‌دهم، چراکه امید به همراه تلاش موجب عبور از سختی‌ها و تحریم‌ها می‌شود که لازمه آن توجه و همراهی مدیران و تصمیم‌سازان دولتی با بخش خصوصی نیز می‌باشد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی بروزرسانی

مطالب مرتبط

رزرواسیون مجتمع خورشید اردهال

تور مجازی مجتمع خورشید اردهال